Brno je prvním krajským městem, které reguluje doopravdy hazard

Tisková zpráva občanského sdružení Brnění

Brno je prvním krajským městem, které reguluje doopravdy hazard

Brno, 6. 12. 2011 – Zastupitelé města Brna dnes schválili vyhlášku, která skutečně reguluje hazard v Brně. Doběhnout mají doby povolení pouze pro klasické výherní hrací přístroje, VLT a další hazardní přístroje mají skončit okamžitě. 18 městských částí, včetně Středu, Severu, Králova pole a Židenic zakazuje hazard úplně, 9 částečně a 2 (Chrlice a Ořešín, kde ale není ani jeden automat) vůbec. Brno má nyní obrovskou šanci stát se prvním krajským městem takřka bez hazardu.

Po vstupu vyhlášky v účinnost je potřebné vyzvat opakovaně Ministerstvo financí, ať zruší povolení pro hazardní přístroje, které jsou v rozporu s vyhláškou. Ministerstvo financí má v současné době na stole dva podněty, od města Brna a od občanského sdružení Brnění, na základě kterých je povinno přezkoumat povolení, dosud se ale k podnětům nevyjádřilo. Pokud Ministerstvo financí nepřistoupí k rušení povolení ani teď, je Brno oprávněno podat takzvanou komunální ústavní stížnost a domáhat se zrušení povolení u Ústavní soudu.

Matěj Hollan ze sdružení Brnění k situaci říká: “Pokud se v Brně podaří docílit skrze žádosti o přezkum či soudní cestou vymýcení nebezpečného hazardu, bude to přelomový úspěch a návod i pro další města. Doufáme, že zastupitelé a vedení města udělají všechno, co je v jejich moci, a prostřednictvím stížností či žalob nelegální hazard z města vytlačí

Největší radost se zákazu heren mají patrně děti z Bronxu, kteří proti hernám nedávno protestovaly a včera osobně doručily primátorovi petici s prosbou o okamžitou regulaci.

Kontakty:

* Matěj Hollan, tel.: 774 956 148

Komentáře nejsou povoleny.