Dejchej Úvoz

Individuální doprava je sice projevem svobody jednotlivce ale tato svoboda končí, ohrožuje-li zdraví a život ostatních. Ochrana zdraví a života je veřejným zájmem.

Brno se již několik let  řadí mezi  města, jejichž obyvatelé už jsou nuceni dýchat prachem nelegálně zamořený vzduch. V tomto ohledu Brno opět předstihuje severočeská města proslulá notoricky špatným stavem ovzduší jako Most nebo Ústí nad Labem. Brno však má dlouhodobé problémy také s překračováním limitů pro znečištění oxidem dusičitým nebo rakovinotvorným benzo-a-pyrenem.

Brno překračuje roční a denní limity polétavého prachu od roku 2001. V roce 2007 bylo těmto zátěžím vystaveno území o rozloze 75km2 (to odpovídá 33% rozlohy města), v kterém žije více než 170 000 obyvatel.

V Brně chceme žít, líbí se nám tu a chceme ho dýchat.

Za kampaní DejchejBrno stojí skupina maminek s malými dětmi, který není stav ovzduší lhostejný právě kvůli zdraví jejich rodiny. Spolek Brnění zprostředkovává maminkám financování kampaně, neboť DejchejBrno je prozatím neformální iniciativa.

Chcete vědět víc? FAQ

Sledujte webové stránky kampaně www.dejchejbrno.cz.

Přijdete se k nám na Facebooku.

Napište nám na dejchejbrno@gmail.com.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/data/accounts/k/korel/data/www/osbrneni.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.