Kde jsou stanice a kdo je provozuje?

Státní síť imisního monitoringu provozuje Ministerstvo životního prostředí, které tím pověřilo Český hydrometeorologický ústav. Dalšími institucemi, zabývajícími se stavem ovzduší, jsou např. Zdravotní ústavy, VÚLHM, ČEZ, městské úřady atd.) Více viz zde.

Stanice, které vlastní statutární město Brno a provozuje je společnost ECOTECHNIEK CZ, spol. s.r.o., jsou tyto: Brno-Výstaviště, Brno-Svatoplukova, Brno-Zvonařka, Brno-Lány a Brno-Arboretum. Více o nich zde (nabídka nahoře vlevo).

Stanice, které provozuje a vlastní ČHMÚ, pobočka Brno v okrese Brno-město jsou Brno-Kroftova, Brno-Líšeň, Brno-Masná, Brno-Soběšice, Brno-střed, Brno-Tuřany a Brno-Úvoz. Na webu ČHMÚ je jejich kompletní seznam včetně výše zmíněných vlastněných městem, jednotlivé stanice se dají rozkliknout pro více informací. Funkční jsou ty označené zeleným zaškrtnutím.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/data/accounts/k/korel/data/www/osbrneni.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.