Ministerstvo financí je povinno rušit automaty, které jsou v rozporu s vyhláškami

TZ Transparency International, Občané proti hazardu a Brnění

Ministerstvo financí je povinno rušit automaty, které jsou v rozporu s vyhláškami

Brno, Praha, 11. 4. 2013 – Ústavní soud právě zrušil přechodné ustanovení, které v zákoně o loteriích znemožňovalo obcím, aby až do roku 2015 mohly opravdu účinně regulovat hazard. Vizhttp://www.concourt.cz/clanek/7946. To znamená, že všechny obce, které buď již mají, nebo nyní přijmou vyhlášky, mohou hazard skutečně a během krátké chvíle částečně či úplně zakázat. Ministerstvo financí bude povinno vyhlášky obcí respektovat a povolení odebrat. Brnění, Občané proti hazardu a Transparency International jsou připravení všem obcím s regulačními vyhláškami a s komunikací s Ministerstvem pomoci.

Matěj Hollan z Brnění: “Rozhodnutí Ústavního soudu je zcela průlomové. Fakticky to znamená, že dnes skončilo trvání českého hazardního ráje. Všechny obce mohou nyní hazard v blízké době buď zcela nebo částečně omezit. Naše sdružení je připraveno jim v tom pomoci.

Martin Svoboda, Občané proti hazardu: “Hazardní automaty způsobují pouze negativní dopady. Těch pár milion ů v obecních kasách se absolutně nemůže rovnat tomu, co hazard způsobuje. Rozpady rodin, krádeže, loupeže, vraždy, pojistné a jiné podvody. Podstatná část peněz hozených do automatů pochází z lidského neštěstí, zneužitých sociálních dávek a z trestné činnosti. Budeme rádi, pokud se obce tohoto draze vykoupeného příjmu samy zbaví a rádi jim v tom pomůžeme.

Vladan Brož z Transparency International: “S automaty je spojeno praní špinavých peněz, politická korupce. Provozování automatů není normální podnikán& iacute;, ale je to pouze vysavač na peníze závislých gamblerů, kterých je u nás v republice dle odhadů až několik set tisíc. Politickému i společenskému prostředí v České republice radikální omezení hazardu jen prospěje.

Rozhodnutí soudu: http://www.concourt.cz/clanek/7946.

Kontakty:

Matěj Hollan: 774965148

Martin Svoboda: 603296202

Vladan Brož: 608181474


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/data/accounts/k/korel/data/www/osbrneni.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.