Všechny obce dnes obdrží příručku, která jim pomůže zbavit se hazardu

TZ Transparency International, Občané proti hazardu a Brnění

Všechny obce dnes obdrží příručku, která jim pomůže zbavit se hazardu

Brno, Praha, 29. 4. 2013 – V reakci na nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil přechodné ustanovení, jež v zákoně o loteriích znemožňovalo obcím regulovat hazard, sepsaly organizace Brnění, Občané proti hazardu a Transparency International příručku, která obcím při regulaci hazardu pomůže. Příručka je dnes emailem distribuována všem obcím v ČR. K příručce je přiložen i návod, jak se zbavit případných černých heren.

Vladan Brož z Transparency International: “Smysl této příručky tkví v tom, aby všechny obce v ČR věděly, že již teď mohou zcela dle své libovůle hazard regulovat a nehrozí jim za to žádné riziko arbitráží nebo vznik černých heren. Ministerstvo financí je prostě povinno okamžitě po přijetí vyhlášky povolení pro videloterní terminály odebrat. Je teď jen na obcích, jak k regulaci hazardu přistoupí.

Martin Svoboda, Občané proti hazardu: “Jsme přesvědčeni, že negativa spojená s hazardem jasně převyšuje nad penězi, které z hazardu plynou do obecní kasy. Denně nám píší zoufalé rodiny gamblerů či hráči sami a prosí nás o pomoc. Ta je ale v případě, že jsou města zamořená hernami, prakticky nemožná. Proto doporučujeme obcím a městům, aby se hazardu zcela zbavily, nebo ho výrazně omezily. Naše příručka jim v tom pomůže.

Matěj Hollan z Brnění: “Do minulého týdne mohli provozovatelé hazardu strašit černými hernami, které byly provozovány pod hlavičkou občanského sdružení Život je hrou a z kterých neměl stát žádné daně. Jelikož se ale jednalo o jasné porušování zákona a současně i trestný čin, policie minulý týden prakticky veškeré černé herny zlikvidovala. Pokud si tedy někdo troufne riziko několikaletého vězení ještě někdy v budoucnu podstoupit a černou hernu bez povolení otevře, bude otázkou pár dnů, než bude tato herna policií zlikvidována.

Odkazy:

Příručku Hazard v obcích lze konečně regulovat a návod Jak se zbavit černých heren naleznete na adresách www.osbrneni.cz/regulace-hazardu/manual a www.mapyhazardu.cz, přímé linky:

Hazard v obcích lze konečnč regulovat (300 kB),

Hazard v obcích lze konečně regulovat (5MB),

Jak se zbavit černých heren.

Článek dokládající rušení černých heren: http://www.lidovky.cz/policejni-razie-v-hernach-provozovatele-prchali-s-cernymi-automaty-116-/zpravy-domov.aspx?c=A130426_164318_ln_domov_spa

Kontakty:

Matěj Hollan, Brnění: 774965148
Martin Svoboda, Občané proti hazardu: 603296202
Vladan Brož, Transparency International: 608181474

Komentáře nejsou povoleny.