Zastupitelé ODS a ČSSD tají smlouvy s Auparkem

Se stavbou Auparku nesouhlasí brněnská TOP09

Brno, 9. 7. 2012 – Zastupitelé ODS a ČSSD sedící v představenstvu městské akciové společnosti Jižní centrum Brno, a. s., opětovně porušují zákon o svobodném přístupu k informacím. Odmítli poskytnout smlouvy, které podepsali se zástupci plánovaného hypermarketu Aupark, jenž hodlá investor postavit vedle Vaňkovky. Tvrdí, že akciová společnost 100% vlastněná Statutárním městem Brnem je jejich soukromá firma, na kterou se nevztahuje povinnost poskytovat veřejnosti informace.

Brnění v květnu požadovalo po městské akciovce poskytnutí smluv, které uzavřela při směně či prodeji pozemků s investorem plánovaného hypermarketu Aupark.

Matěj Hollan z občanského sdružení Brnění konstatuje: „Soudně je potvrzeno, že akciové společnosti zřízené veřejnou správou musí veškeré informace veřejnosti poskytovat. JCB odmítlo přitom informace vydávat již loni. Poté, co na nedávné debatě o nádraží na Fakultě architektury náměstek primátora, Robert Kotzian (ODS), prohlásil, že informace mělo Jižní centrum Brno vydat, jsme předpokládali, že porušování zákona ze strany jeho stranických kolegů, kteří sedí v představenstvu městské firmy, skončí. Neskončilo. Podali jsme proti rozhodnutí odvolání a pevně věříme, že se s městskou akciovkou nebudeme muset tentokrát soudit.

Matěj Hollan: „Záměr stavby hypermarketu navíc nikdy nebyl projednán s veřejností, odporuje územnímu plánu a jeho realizace by měla fatální dopad na obchody v centru města.

Jaroslav Kacer, předseda TOP09 Brno-město: „Brněnská TOP09 s výstavbou Auparku nesouhlasí. Požaduje dodržování požadavků územního plánu. Nutností je znovuobnovení útvaru hlavního architekta, který by schvaloval projekty z pohledu architektonického a urbanistického. Pro celou lokalitu tzv. Jižního centra by měla být vyhlášena mezinárodní urbanistická a architektonická soutěž. Pozoruhodný je i fakt, že architektem stavby Auparku je společnost Arch.design, která zároveň připravuje Územní plán města Brna a řešila území studii na tuto stavbu.

Jaroslav Kacer dodává: „Neudivuje mě, že akciová společnost ovládaná zastupiteli ODS a ČSSD neposkytuje informace občanům. Pokud jsou informace pravdivé, tak je zarážející, že smlouvy společností s majoritním podílem města Brna jsou tajné.

Představenstvo městské akciovky Jižní centrum Brno, a. s.:

Naděžda Křemečková, předsedkyně představenstva (ČSSD)
Mgr. Libor Šťástka, místopředseda představenstva (ODS)
Jiří Novotný, místopředseda představenstva (ČSSD)
Ludvík Kadlec, člen představenstva (ODS)
Dušan Pazdírek, člen představenstva (ČSSD)
Jiří Zorník, člen představenstva (ODS)

Kontakty:

Jaroslav Kacer, předseda regionální organizace TOP09 Brno-město a zastupitel města Brna, 604238442, Jaroslav.Kacer@top09.cz
Matěj Hollan, Brnění, 774956148, brneni@gmail.com

Odkazy: zamítnutí žádosti o informace: http://www.osbrneni.cz/wp-content/uploads/2012/07/jcbrnozamitnuti.jpg

Usnesení TOP09 Brno k Auparku a oblasti Jižního centra:

642‐2‐120328/08 RV TOP 09 Brno‐město:

I.         Nesouhlasí s plánovanou výstavbou Auparku v lokalitě tzv. Jižní centra a požaduje dodržování požadavků Územního plánu města.

II.         Doporučuje vyhlásit mezinárodní urbanistickou a architektonickou soutěž pro tuto lokalitu.

III.        Nesouhlasí se současnou podobou tzv. boulevardu.

IV.        Doporučuje znovuzřízení útvaru hlavního architekta, který by měl schvalovat podobu staveb na území města Brna včetně schválených koncepcí a studií.

Související: Zastupitelé velké koalice utajují obchody s pozemky v Jižním centru za stovky milionů, TZ Brnění z 3. srpna 2011, případ dosud leží u soudu, http://www.osbrneni.cz/zastupitele-velke-koalice-utajuji-obchody-s-pozemky-v-jiznim-centru-za-stovky-milionu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/data/accounts/k/korel/data/www/osbrneni.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.